top of page
CECH PODKOVÁŘŮ ČR z.s. na ANIMAL TECH a Národní výstavě hospodářských zvířat 2021v Brně

Po více než roční „covidové“ přestávce zahájil ve dnech 7.-9.9.2021 restart veletrhů na brněnském výstavišti mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a Národní výstava hospodářských zvířat. Stejně tak, jako v předešlém ročníku i letos se na půdě veletrhu prezentoval Cech podkovářů z.s. Po celé čtyři dny prezentovali pánové Petr Šumpela, Michal Klíčník a Jiří Kovařík náročnou podkovářskou práci. V průběhu veletrhu, který navštívilo přes 20 000 převážně odborných návštěvníků, předváděli práci na kovadlině, podkování a korektury koní. Stánek Cechu podkovářů byl umístěn hned vedle vchodu do pavilonu F, kde probíhaly po celé čtyři dny chovatelské přehlídky koní, jezdecké i westernové ukázky, ukázky práce koní. Celkem se v ukázkách a přehlídkách představilo téměř 100 koní, o vzrůstajícím zájmu o tato zvířata svědčily stále plné tribuny. Národní výstavy hospodářských zvířat se zúčastnila celá řada chovatelských svazů skotu, koní, prasat, ovcí a koz.

 

Celkem bylo vystaveno na 1000 hospodářských zvířat, byla zde i včelařská výstava. Na brněnské výstaviště dorazilo 149 vystavovatelů z České republiky, Slovenska, Rakouska, Dánska Německa, Maďarska, Nizozemska, Španělska a Polska, aby zde představili kompletní sortiment z oblasti krmiv, technologií pro chov, genetiky a zemědělské techniky.

 

Veletrh ANIMAL TECH a Národní výstava hospodářských zvířat se v roce 2021 zaměřila zejména na odborné návštěvníky z oblasti živočišné výroby. Do programu byl zařazen i jubilejní 10. středoevropský veterinární kongres.

 

Slavnostního zahájení v neděli se zúčastnili osobnosti jako je ministr zemědělství Miroslav Toman, místopředsedkyně výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu Parlamentu ČR Hana Žáková nebo hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

 

Děkujeme našim členům za práci a čas, který prezentaci náročného podkovářského řemesla, které je pro chov koní naprosto zásadní a nezbytné.

bottom of page